Prezent dla dwulatki. Nasza lista urodzinowa :)

happy-birthday-497131_1920

Co prawda urodziny mamy już za sobą, ale dopiero ruszamy na zakupy z głową pełną pomysłów. Co najbardziej ucieszy energiczną dwulatkę? Na pewno nie będą to zabawki elektroniczne, których po zimie mamy już dość. Choć mamę zawsze cieszą bluzeczki i sukienki, dla malucha to zupełnie bez znaczenia 😉 Liczy się humor i dobra zabawa!

Choć drobne zabawki, takie jak lalka czy misiu, zawsze podobają się dzieciom, ja od dawna stawiam na rzeczy praktyczne, które służyć będą dłużej i pozwolą ciekawie spędzić czas i spożytkować dziecięcą energię. Rok temu z zebranych urodzinowych pieniędzy kupiliśmy córce ogrodowy plac zabaw, który mała odwiedza codziennie i służyć nam będzie całe lata.

W tym roku stawiamy na aktywny wypoczynek, dlatego pierwszym pomysłem jest rowerek biegowy, który uczy utrzymywania równowagi i  przygotowuje do przesiadki na klasyczny rower. Przeznaczony jest dla maluchów od 2 do 4 lat, więc posłuży przynajmniej dwa sezony, a potem już będziemy śmigać!

rowery

  1. Klik                                                                       2. Klik

Kolejne wybór to siodełko rowerowe, dzięki któremu wreszcie (po trzech latach przerwy) ruszymy na rodzinne wycieczki. Już nie mogę się doczekać:)

Meble do pokoju dziecięcego – ważna sprawa, zwłaszcza gdy dziecko roście i wreszcie potrafi spędzić w jednym miejscu dłużej niż 3 sekundy;) Dlatego w tym roku nasza córka otrzyma własny stoliczek, przy którym (mamy nadzieję) rozpocznie naukę rysowania 😀 (ciekawe, jak wyglądać będą ściany… :P)

meble

    3. Klik                                 4.Klik                                    5. Klik

Od niedawna zastanawiam się nad kupnem drewnianej dziecięcej kuchni. Dziewczynki zwykle lubią „pomagać”, kiedy staramy się przygotować coś do jedzenia 😉 Kuchnia z akcesoriami to dobry pomysł na zabawę dla dziewczynki, a dla mamy – wolne ręce i możliwość swobodnego gotowania 😉

My już mamy (starsza siostra to prawdziwy skarb;P), ale jeśli zastanawiacie się nad prezentem dla dwulatki, świetnie sprawdzi się wózek dla lalki – to już czas, gdy nasze córeczki zaczynają bawić się w mamy :) U nas wózek sprawdza się świetnie i używany jest codziennie do przewożenia lalek, misiów, książeczek i wszystkiego, co wpadnie małej w ręce:D

kuchnie

6. Klik                   7. Klik                        8. Klik                         9. Klik

Zestaw zabawek do piaskownicy – sezon na babki z piasku rozpoczęty, maluchy to uwielbiają, a co dopiero będzie na plaży…

zabawki

10.11.12. Klik

Pomysłów mamy dużo więcej, ale poczekamy na kolejne okazję. A Wy, co dorzuciłybyście do naszej listy?