Pyszna zupka dla niemowlaka

zupka

Jesteśmy w trakcie rozszerzania diety naszej córeczki, wobec tego ciągle kombinuję, żeby przygotowywać jej smaczne i co najważniejsze zdrowe posiłki. Chcę rozszerzać dietę niemowlakowi pomału, pamiętając, że do roku życia mleko jest podstawą żywieniową, a reszta to dodatek. Tym właśnie jest rozszerzanie. Dodawaniem nowych dań do podstawowego pakietu mlecznego. Nie zastępowaniem przez stałe posiłki mleka. warzywa

Mała je już wszystkie warzywa, a także mięso drobiowe, królika, wołowinę  oraz ryby morskie. Smakowała też już nabiał. Po skończonym ósmym miesiącu jej jadłospis wygląda tak, że przed południem dostaje kaszkę na wodzie/jogurt/twarożek z owocem, a na obiad warzywa z mięsem lub rybą/zupę jarzynową z mięsem. Reszta to mleko.

Dziś dzielę się z Wami smacznym i szybkim przepisem na zupkę.

Składniki

40 g ekologicznego, zdrowego mięsa (u nas kurczak wiejski home made)

pół małej marchewki

pół małej pietruszki

mała kostka selera

różyczka kalafiora

2 wiórki masła

(opcjonalnie pół listka laurowego i jedno ziarno ziela angielskiego)

mięso

Warzywa gotuję razem z mięsem do miękkości. Gdy wywar przestygnie, blenduję je, ale zostawiam delikatne grudki. Na koniec dodaję masło. I już. Danie dla niemowlaka gotowe. To zupka podstawowa, można do niej dodać koperek, nitki makaronu orkiszowego lub kluseczki lane.  Smacznego. Dajcie znać, czy smakowało Waszym niemowlakom. Zosia wrąbała całą miseczkę. :)