Wiosenne spotkanie Aktywnych Mam za nami – tak było…

DSC_3669

Obiecałyśmy, że wraz z końcem 2016 roku, nie kończy się działalność Aktywnych Mam. A nasz projekt, który z założenia miał być na chwilę, przerodził się w cykliczną imprezę i na dobre wpisał się w kalendarz imprez poznańskich. Czwartek rozpoczął się dość niecodziennie, bo od nagrania w Radiu Merkury. Zadzwoniła do nas pani Magda, dziennikarka, którą zainteresowała nasza inicjatywa. A potem, to już standardowo. Przygotowania. W pocie czoła, noszenie, układanie, drukowanie, poprawki, dopinanie szczegółów (wiadomo, to w nich tkwi diabeł 😉 ) na ostatni guzik. A wszystko po to, by chwilę po 17 rozpocząć czwartą edycję Aktywnych Mam.

DSC_3640

DSC_3685

Pierwszym punktem naszego programu była rozmowa z położną Anną Gabryniewską i fizjoterapeutką Katarzyną Drelą ze Szkoły Rodzenia i Laktacji Feniks. Nasze ekspertki opowiadały o tym, czym jest dotyk w relacji z dzieckiem, jaką funkcję spełnia,  jak za pomocą zmysłu dotyku łagodzić kolki, nawiązać więź z dzieckiem i uczyć bliskości. W tym panelu poruszony został też temat pielęgnacji malucha, jego kąpieli, prawidłowe pozycje podczas noszenia niemowlaka, a także chustonoszenie.

DSC_3768

Drugim punktem programu było wystąpienie Mirosława Warzyboka – ratownika medycznego z Centrum Ratownictwa Medycznego Medserwis. W tej części skupiliśmy się na sposobach udzielania pierwszej pomocy niemowlakom w przypadku utraty oddechu, zatrzymania krążenia, zakrztuszenia. Rozmawialiśmy też o tym, czy kobieta w ciąży rzeczywiście nie musi zapinać pasów, jadąc autem.

DSC_3875Ostatnim punktem programu pierwszej części naszego spotkania była rozmowa z brafiterką ze sklepu Bretelle Lingerie, panią Karoliną Sworowską. Dzięki niej dowiedziałyśmy się, jak wybrać odpowiedni biustonosz, karmiąc piersią, jak w ogóle dbać o piersi, gdy te przygotowują się do roli karmienia i na co zwracać uwagę, wybierając dobry stanik.

DSC_3622Po przerwie rozmawialiśmy o bankowaniu krwi pępowinowej z Dariuszem Henne z Polskiego Banku Komórek Macierzystych. Ekspert wyjaśnił, na jakiej zasadzie odbywa się pobranie krwi pępowinowej, czemu to w ogóle służy i w walce z jakimi chorobami może pomóc.

DSC_4000Na koniec zaprosiliśmy doradczynię laktacyjną, Bognę Kornaszewską ze Szkoły Rodzenia i Laktacji Feniks, by opowiedziała nam o tzw. pakiecie startowym w pierwszych dniach laktacji. Czym jest owy pakiet? Według pani Bogny to pewność siebie. Pewność siebie, którą zyskuje kobieta, przygotowując się do karmienia piersią. Dzięki temu wie, co dzieje się z jej ciałem w pierwszych dobach po porodzie, wie, że spadek wagi dziecka w pierwszych dobach życia jest zjawiskiem naturalnym i nie trzeba dokarmiać mlekiem modyfikowanym. Jest pewna swojej siły i ma świadomość, że jest w stanie wykarmić swoje dziecko.

DSC_4093Przez cały czas na nasze uczestniczki czekało wiele atrakcji na stoiskach naszych partnerów: na stoisku Szkoły Rodzenia i Laktacji Feniks można było porozmawiać o karmieniu piersią, porodzie, położne pokazywały też jak kąpać dziecko w wiaderku. Na stoisku Helse Clinic panie mogły skorzystać z zabiegów kosmetycznych, natomiast przy stole CRM Medserwis każdy mógł ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. Do dyspozycji uczestniczek było bowiem aż 5 fantomów.

DSC_3958 Można było również odwiedzić takie stoiska jak: Bookarest, Polski Bank Komórek Macierzystych, EquipoBag, Bretelle, Magic World, Publicat, neoMedica, Petit Bateau.

DSC_3676

DSC_3619

DSC_3671

DSC_3662

DSC_3666

DSC_3764

DSC_3680

DSC_3858Rodzinne sesje zdjęciowe wykonywała Monika Klapiszewska z Piegowate Kadry.

I jeszcze słówko o prezentach. Dla każdej uczestniczki firma Lidl przygotowała giftpacki ze zdrową żywnością, w skład których wchodziło mnóstwo pysznych bioproduktów. A na koniec odbyło się losowanie pieluszkowe. Do rozlosowania było aż 60 paczek pieluch Toujours. Ponadto rozlosowaliśmy (ja i mój mały pomocnik, któremu dzielnie kibicowała mama :D) takie nagrody jak:

DSC_4105

 1. Voucher do Szkoły Rodzenia i Laktacji Feniks 3x 60 zł
 2. Voucher do Szkoły Rodzenia i Laktacji Feniks 3x 100 zł
 3. Książka ufundowana przez Wydawnictwo Publicat x5
 4. Torba dla mamy ufundowana przez PETIT BATEAU
 5. Voucher na zakupy od EquipoBag
 6. Dwie puszki mleka koziego – mleko następne – Capri Care
 7. Poduszka relaksacyjna typu longer od SangoTrade
 8. Poduszka Fikuszka nagrodzona przez Komitet Ochrony Praw Dziecka ufundowana przez firmę FikiMiki
 9. Materac Sensitive nagrodzona przez Komitet Ochrony Praw Dziecka ufundowana przez firmę FikiMiki

DSC_3682

Za pomoc i salę dziękujemy Staremu Browarowi, za nieocenione wsparcie techniczne panu Karolowi z działu marketingu Starego Browaru. Za przepiękną fotorelację kłaniamy się nisko Piegowatym Kadrom.

I Wam, dziewczyny, za to, że niezmiennie zaskakujecie nas frekwencją, chcecie z nami spędzać czas, wieeelkie DZIĘKUJEMY!

Cała fotorelacja dostępna tutaj

 • mama Antosia

  Ja też dziękuję! Było bardzo fajnie. Rozkręcacie się dziewczyny. Z eventu na event jest coraz lepiej. Brawo wy!

 • Kasia

  Dziewczyny! Jest moc! Kiedy następne spotkanie?